GÖRÜKLE YÜKSEKÖĞRETİM ÖĞRENCİ YURTLARI
icon

Hakkında

Yurdumuz hizmet vermeye başladığı zamandan bu yana, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak işletilmiştir. 2020 yılı ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlanan yurtlarımız ilgili yasal mevzuat ve yönetmeliklere uygun olarak işletilmektedir.

1999 yılından itibaren 290 öğrenci olan yurt kapasitesinin bir kısmı burslu öğrencelere tahsis edilerek o günden bugüne birçok üniversite öğrencisine konaklama bursu verilmiş, bunun yanı sıra farklı bölge ve şehirlerden yükseköğrenim görmek üzere Bursa'ya gelen binlerce üniversite öğrencisine laik, demokrat, çağdaş, güvenli, rahat ve huzur içinde yükseköğrenim yaşantılarını sürdürecekleri, özel fırsat ve sosyal ve kültürel olanakların da sağlandığı çağdaş bir çatı olarak hizmet etmiştir.

2011-2012 yıllarında yapılan bina güçlendirme çalışmaları ile yeni deprem yönetmeliğine uygun hale getirilmiştir.

Yurdumuzun Kurucu Temsilcisi Başkanı, aynı zamanda Çağdaş Eğitim Kooperatifi ilk Kurucu Yönetim Kurulu Başkan'ı olarak da görev yapmış olan Emekli Öğretmen Sayın Fevzi Topçuoğlu'dur. İlk yurt müdürü 1998-2004 yılları arasında Işık Çimen, 2004-2009 Ali Şık, 2009-2010 Niyazi Göksoy, 2010-2011 Zeynep Tokat, 2011'den itibaren ise Füsun Dönmez tarafından kurum müdürlüğü yürütülmektedir. 2019 yılında yenilenerek daha konforlu hale getirilen kız yurdumuzun müdürlüğünü ise Sezgin Çelik sürdürmektedir.

Yılda 365 gün 7/24 saat çalışır durumda olan ÇEK Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu 24 saat çalışma planına uygun personel düzeninde çalışmaktadır. Yurt personeli olarak; 2 müdür, 1 müdür yardımcısı, 2 yönetim memuru, 3 güvenlik görevlisi, 1 bakım- onarım, 5 hizmetli olmak üzere 14 kişi görev yapmaktadır.

Bina Özellikleri

Asansör
Çamaşır Odası
Etüt Odası
Hobi ve Oyun Odası
Ütü Odası

Oda Özellikleri

Çalışma Masası
Kişisel Dolap

Hizmetler

24 Saat Güvenlik
Haftalık Temizlik
Sabah Kahvaltısı

Çevre

Kafeterya
Park
Restaurant

Videolar


Firma henüz video eklememiş.

Yakın Üniversiteler

Üniversiteler

  • Uludağ Üniversitesi

Aylık Ziyaret

0 Yorumlar


    Firma için henüz yorum yapılmamış.