Kullanıcı Rehberi

Kullanıcı Rehberi

Ozelyurtlarrehberi.com kurumsal üye ve standart ( öğrenci ) üye olarak 2 tip üyelik vardır. Kayıt esnasında, size uygun üyelik tipini seçerek kayıt işleminizi yapabilirsiniz.
Kayıt sonrasında, belirtilen e-posta adresinize aktivasyon bağlantısı gönderilir. Bağlantıyı tıkladığınız andan itibaren, üyeliğinizi aktif ederek siteye giriş yapabilirsiniz.

1- Üyelik

Ozelyurtlarrehberi.com sitesine kayıt olmak için öncelikle https://www.ozelyurtlarrehberi.com/kayit alanından kaydınızı oluşturmanız gerekiyor. İşletme / Yurt sorumluları için ve standart ( Öğrenci ) için 2 tip üyelik seçeneğinden biri seçilerek form doldurulur ve kayıt işlemi yapılır. Kayıt sonrası, belirtilen e-posta adresine gelen aktivasyon mailindeki bağlantı tıklanarak üyelik aktif hale getirilir.

2- Standart Üye ( Öğrenci )

Bu tip üyelik seçeneği ile kayıt olan her kullanıcı, hesabını aktif ettikten ve panelinde yer alan profil ayarları /  alanlarını doldurduktan sonra;

* Yurt profillerini ziyaret edebilir,
* Yurt profillerine yorum ve puanlama yapabilir,
* Yurt profillerindeki online iletişim formunu kullanabilir,
* Topluluk alanında soru-cevap etkileşimine katılabilir.

Unutulmamalıdır ki, platform üzerinde paylaşılan her içerik kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır ve tüm içerik paylaşımlarının sorumluluğu yine paylaşan üyeye aittir.  Etik ve hukuki sınırlar / haklar ve kurallar çerçevesinde fikir, düşünce ve bilgi paylaşımı konusunda kullanıcıların bu sorumluluk bilincinde olması son derece önemlidir.


3- Kurumsal Üye ( İşletme / Yurt ) 

Bu tip üyelik seçeneği ile kayıt olan her kullanıcı, öncelikle profil ayarları / alanlarını doldurmak ve  bir paket seçimi yapmak zorundadır.
Kurumsal Üye Paketleri detayları için burada yer alan detayları öncelikle incelemesi tavsiye edilir. Ardından, yönlendirmeleri izleyerek satın alma işlemini tamamlaması gerekir.

Seçtiği kurumsal üyelik tipine göre belirtilen tüm haklara 1 yıl ( 365 Gün ) süresince kullanabilir.

Seçilen üyelik paketinde belirtilen özellikler kapsamında;

* Firma ( İşletme / Yurt ) ekleme işlemi yapabilirler,
* Görsel, video ekleme işlemi yapabilirler,
* Site üzerinden ziyaretçi / üyelerden online rezervasyon / bilgi mesajı alabilirler,
* Topluluk alanında, soru sorabilir veya sorulara yanıt verebilirler,
* İşletme / Yurt profillerini 7/24 güncelleyebilir, ekleme - silme veya kaldırma işlemi yapabilirler.

Her üyelik tipi paketinde, profil ayarları doldurulmadan bazı kısıtlamalar mevcuttur. O yüzden, öncelikle belirtilen özellikleri kullanabilmek için sistemin sizi yönlendirdiği işlemleri mutlaka gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

4- Blog, Topluluk, Harita Kullanımı ve Popüler Yurtlar Alanları

Bu alanlar, yine kullanıcılar ve ozelyurtlarrehberi.com tarafından oluşturulan ( Blog alanı içerikleri ) kısımlardan oluşmaktadır. Bazı alanlar, üyelik kısıtlamasına tabidir. Kullanabilmeniz için, üye olmanız gerekiyor. Platform üzerindeki birçok alanda, kısa açıklamalar halinde yönlendirme / bilgilendirme mesajları yer alır.